מאמרים

מנהל רשת מחשוב: תפקיד הכרחי לכל עסק

התקנה וניהול מקצועי שוטף של רשתות התקשורת ומערך המחשוב הוא הליך חשוב בכל עסק. המומחים מבית חברת C2K מחשבים 2000 בע"מ מסבירים שמנהל רשת מחשוב אחראי לתפעולה השוטף של המערכת, למתן גיבוי ולאבטחת המידע.

תפקידו לספק למשתמשים תמיכה טכנית שוטפת, לפתור תקלות ובעיות בזמן אמת ולדאוג לכלל הרשת. מעטפת השירותים שמנהל הרשת מעניק היא רחבה ומקיפה וכוללת, בין היתר, את הקמת הרשת, התקנת תכנות המחשב, רישות העמדות וכיוצא בזה.

הכלים והידע הנדרשים למילוי התפקיד חולשים על מגוון תחומים שונים, לרבות ידע ובקיאות במערכות הפעלה, בחומרה והתקני חומרה, בהתקנה והגדרות תצורה, וכן התמצאות בסביבות מרובות שרתים, תחזוקת שירותים ועוד.

מנהל רשת מחשוב: הגדרת התפקיד

מחברת C2K מוסיפים שהתפקיד שמבצע כל מנהל רשת מחשוב עשוי להשתנות מארגון לארגון בהתאם לצרכים הספציפיים, אך הוא מורכב בעיקר מהקצאת כתובות רשת IP, הגדרות פעולה של פרוטוקולי תקשורת, ניתוב וטבלאות במסד הנתונים, כמו גם ניהול תוכנת

ה-Directory service  הכוללת כתובות דואר אלקטרוני, מספרי טלפון וססמאות של המשתמשים, כמו גם הרשאות, כתובות רשת של מחשבים ומדפסות, קונפיגורציות של יישומים ועוד.

במקרים רבים נדרש מנהל הרשת לבצע הגדרה וניהול של מנהלי תקנים, לתחזק מגוון שרתים שונים ועוד. לפיכך חשוב שמנהל הרשת יהיה בקיא בכל הקשור למבנה הרשת שעליה הוא אמון, לרבות חלוקת הרשת מבחינה לוגית וחלוקת כתובות, אופן השימוש של המערכות למיניהן בתשתית הרשת וכן הלאה.

מעטפת רחבה של פתרונות מחשוב ותקשורת איכותיים למגזר העסקי

בארגונים גדולים שמתאפיינים במספר רב של מחשבים ומשתמשים, נהוג להעסיק מגוון בעלי תפקידים המשלימים אלו את אלו כגון טכנאי, מנהל רשת מחשוב, מנהל רשתות, מנהל תקשורת חיצונית, תומך טכני ועוד. בארגונים קטנים ובינוניים נהוג לאגד בתפקיד אחד את כל המקצועות הללו או לפחות את חלקם, מה שמצריך התמודדות מול שלב רחב של משימות ואתגרים.

חברת C2K מציעה ללקוחותיה מעטפת רחבה של פתרונות מחשוב ותקשורת איכותיים למגזר העסקי במתכונת של "One Stop Shop" ובסטנדרטים הגבוהים ביותר. השירות כולל הקמה, שדרוג, ניהול ותחזוקת רשתות מחשבים, לרבות שירות תמיכה מרחוק לשרתים ותחנות העבודה, תוך כדי השתלטות מרחוק בזמן אמת באמצעות צוות טכני מקצועי ומנוסה.

מנהל רשת מחשוב | c2k


 הנכם מוזמנים 

ליהנות משירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי
ויתרונות תחרותיים בתחום המיחשוב בחברתכם.