מאמרים

אבטחת מידע בענן – איך לעשות את זה בהצלחה?

אבטחת מידע בענן | C2Kאם גם אתם חושבים שאבטחת מידע בענן היא האופציה הנכונה לעסק שלכם – אתם כמובן צודקים הודות ליתרונות הרבים אבל יש לעשות זאת נכון, למשל לדרוש אישורים והרשאות בתחום רמת האבטחה מספק הענן. חשוב מאוד שאישורים אלו יסופקו ע"י גופים ביקורת חיצוניים למשל ארגון התקנים הבינלאומי (שקבע את התקן 27001ISO-).

אבטחת מידע בענן– להתאים את האבטחה לתחום העיסוק

עם זאת, מומלץ מאוד להתאים את תקני אבטחת מידע בענן לתחום העיסוק הספציפי שלכם. למשל, אם אתם חלק מתעשיית התשלומים בכרטיסי אשראי כדאי שהספק שלכם יעמוד בתקן נוסף – תקן Level 1PCI DSS . ואגב, בתחום הזה דווקא מתאים המשפט מההגדה של פסח "כל המרבה הרי זה משובח"...

כמו כן, במידה ואתם מעוניינים להרחיב את מרכזי הנתונים הקיימים ולשמור על יתרונות הענן - כדאי שתשקלו את האפשרות לבנות ענן פרטי וירטואלי, כלומר אזור מבודד בענן שבו יש לכם שליטה מלאה על הסביבה הווירטואלית, למשל אתם יכולים לבחור טווח של כתובות  IPליצור רשתות משנה,להגדיר טבלאות ניתוב ונקודות גישה לרשת ועוד.

אתם לא לבד

ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם כי אתם לא לבד. למעשה, חברת Rail Settlement Plan שמספקת שירותי טכנולוגיית מידע למפעילי הרכבות באנגליה עשתה זאת ובהצלחה. החברה העבירה את כל טכנולוגיית המידע שלה לענן ונהנית ממערכת גמישה בלי השקעה נוספת.

החברה ניצלה את היתרונות הקיימים של כלי האבטחה בענן והפעילה תבניות חדשות להפעלת מידע, כך שהיא מנצלת בצורה הטובה ביותר האפשרית את אמצעי האבטחה של הענן. ואל תקלו בכך ראש מסיבה אחת – חברה זו כ-10,000 נקודות למכירת כרטיסי רכבת באנגליה, כך שהיא הלכה למעשה אחראית על כל כרטיסי הרכבת במדינה.

איך מצטרפים להצלחה?

אולי תופתעו לדעת אבל אם גם אתם רוצים להצטרף להצלחה עליכם לעשות דבר פשוט – להשאיר הודעה באתר האינטרנט של חברת C2K מחשבים 2000 בע"מחברה שמספקת פתרונות כוללים לשירותי מחשוב ותקשורת, הן למגזר הפרטי והן למגזר הציבורי. אחד משירותי החברה הוא אבטחת מידע בענן, כך שאתם בידיים המקצועיות הכי טובות שיש.

אבטחת מידע בענן וייעול המערכת העסקית

אחד המונחים שנכנסו בסערה לחיינו במהלך העשור האחרון, הוא מחשבי הענן. מחשב כזה מאפשר למי שמחובר אלין לבצע את כל הפעולות האפשריות על גבי המחשב, אבל מבלי להיות כבול למחשב הביתי, מחשב נייד או מחשב כל שהוא. ואולם יחד עם כל היתרונות, ישנו חיסרון אחד חשוב: מחשב ענן עלול להיות מוקד להתעניינות מצד גורמים שמטרתם לחדור למערכת, לגנוב מידע אל לגרום נזקים. אבטחת מידע בענן מאפשרת לזהות בעיות אבטחה במהירות, לטפל בה ולאפשר שמירה קפדנית על המידע המאוחסן. בשורות להלן נעמוד על טיבו של המושג ונצביע על היתרונות שלו, יחסית לכל סוג אחר של מחשוב.

מהו מחשב ענן

מחשב הענן הוא למעשה מחשב מרוחק. מדובר במחשב בעל עוצמה רבה ושטח אחסון גדול, שניתן להתחבר אליו בכל זמן ומכל מקום, באמצעות מחשב נייח או נייד או באמצעות מכשיר סלולארי. מה שהלקוח שוכר בעצם הוא שטח אחסון, שעליו הוא מאחסן את כל המידע הנחוץ לו במסגרת העסק או למטרות אישיות. אבטחת מידע בענן פירושה שמירה על בטחון המידע ואבטחה שלו מפני גנבה, קריאה או גרימת נזק למידע, על ידי גורמים לא רצויים. הכינוי "מחשב ענן" ניתן לסוג המחשוב הזה, כיון שניתן לראות את המידע על המחשב או לחוש אותו, אבל לכאורה לא ניתן להגיע אליו, בדיוק כמו לענן.

היתרונות של מחשב הענן הם מרובים. עם היתרונות הללו ניתן למנות את העדר הצורך בשמירה פיזית על המידע מצד אחד, ומצד שני היכולת לגשת אליו מכל מקום ובכל זמן, מכל מחשב ואפילו מהטלפון הנייד.

אבטחת מידע בענן והיתרונות שבה

אבטחת מידע היא מצרך יקר, הדורש מקצועיות וידע רב. גוף המאחסן מידע על מחשבים המצויים בשליטתו, מחויב להעסיק מומחים לאבטחת מידע, שעלות ההעסקה שלהם גבוהה. אבטחת מידע בענן מחלקת את עלויות האבטחה כאמור, בין כלל משתמשי המחשב מרוחק. כך ניתן לקבל אבטחה ברמה הגבוהה ביותר מצד אחד, עבור תשלום נמוך מצד שני. בדרך כלל מגולם התשלום עבור אבטחת המידע בדמי השכירות החודשיים אבור שטח האחסון.

המומחים של c2k 2000, בהובלותו של יובל טל נמנים עם הטובים בתחום אבטחת מידע בענן, בנוסף למגוון רחב של תחומים שבהם החברה עוסקת. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולקדם את העסק שלך צעד גדול קדימה.


 הנכם מוזמנים 

ליהנות משירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי
ויתרונות תחרותיים בתחום המיחשוב בחברתכם.