מאמרים

אבטחת רשתות ומוכנות לסייבר

אבטחת רשתות | C2K מחשביםהתפתחות האינטרנט זימנה לפתחנו עידן הטכנולוגי שבו מהווה המחשוב העסקי חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מניהולו השוטף של בית העסק. אנשי הצוות המקצועי מבית חברת C2K מציינים שרשתות התקשורת מהוות כיום את הסטנדרט בארגונים, והן מחברות את המערכות בתוך הארגון ומחוצה לו, תוך שמידע רב עובר מיד ליד באופן שוטף ועל בסיס ויומיומי.

עם זאת, בחלק לא מבוטל מהמקרים מדובר במידע רגיש ביותר לבית העסק כגון תמחור מוצרים ביחס למחירי העלות, מאגר הלקוחות, סודות טכנולוגיים ומסחריים, כמו גם מידע רגיש הנוגע לכוח האדם המועסק בארגון, תכתובות עם ספקים ולקוחות וכדומה. מכאן עולה חשיבותה של אבטחת רשתות, הכוללת הגנה רב שכבתית ומאפשרת זיהוי של כשלים אופציונליים באבטחת המידע עוד בטרם התרחשותם.

מפגעים שעלולים לגרום לארגון לנזק חמור עד בלתי הפיך

הפתגם "פרצה קוראת לגנב" רלוונטי יותר מתמיד כשהדבר נוגע לאבטחת רשתות ארגוניות מפני חדירת מפגעים כגון וירוסים, תולעי אינטרנט, פישינג וכיוצא בזה, כמו גם הטמנת קודים, גנבת מידע, החדרת סוסים טרויאניים או פתיחת דלתות אחוריות, שעלולים לגרום לארגון לנזק חמור עד בלתי הפיך.

יובל טל, הבעלים של חברת C2K מדגיש שהתקפות הסייבר מדורגות, אמנם, במקום הראשון ברשימת האיומים החיצוניים המסכנים את הארגון, אך הפגיעה עשויה בהחלט להגיע גם מתוך הארגון עצמו, אם באמצעות נותן שירות או עובד ממורמר שהייתה למי מהם גישה למסמכים רגישים, כשמקרים רבים הארגון כלל לא מודע לכך שאירעה פריצה, ובפרט אם מדובר בהתקפות מתוחכמות ואו החדרתן של תכנות זדוניות מתוחכמות.

היערכות לאיומי הסייבר ומקרי חירום

אבטחת רשתות מהווה את אחד ממכלול השירותים שמציעה חברתC2K , והוא כולל, בין היתר, מיפוי והטמעה של צורכי הארגון בכל הנוגע לאבטחת נתונים, אפיון והתקנת מוצרי Firewall מבית החברות המובילות בתחום בהן Cisco, Checkpoint, Fortinet וכדומה, כמו גם התקנת תכנות אנטי ספאם ואנטי וירוס, הקמת מערך גיבויים בארגון (לרבות ניטור פעולות הגיבוי) והקמת מערך DRP שמהווה מכלול של פתרונות שנועדו לאפשר לארגון להיות מוכן וערוך בכל עת למקרה חירום במערכת המחשוב.

הקמת המערך מאפשר לארגון להמשיך ולספק ללקוחותיו את השירותים על אף השבתת התשתית הטכנולוגית מסיבה זו או אחרת. תחום נוסף נוגע להיערכות לאיומי הסייבר. ההיערכות לאיומים מורכבת מרבדים רבים, החל מהעלאת המודעות הפנים ארגונית להשלכותיהן של תקיפות סייבר, דרך מיפוי נקודות התורפה של הארגון ועד להטמעת פתרונות אבטחה משולבים.

 


 הנכם מוזמנים 

ליהנות משירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי
ויתרונות תחרותיים בתחום המיחשוב בחברתכם.