מאמרים

גיבוי בענן לעסקים - ה-DR במיטבו

איומי האבטחה גדלים בכל עת, כך מזהירים אותנו המומחים. אולם, בד בבד עם גדילתם והתעצמותם של איומי האבטחה השונים, מתקדמת גם הטכנולוגיה המגינה עלינו מפניהם. טכנולוגיה זו הפגישה אותנו גם עם פתרונות חכמים ויוצאי דופן כמו גיבוי בענן לעסקים, אשר מיד קוטלג כפתרון האידיאלי גם עבור עסקים שאינם נמצאים תחת איומי אבטחה. השתלבותו של גיבוי בענן לעסקים בפורמט המחשוב העסקי השגרתי הייתה צפויה, מאחר והיא משלבת בין מספר רכיבים חיוניים לעסקים - הצורך בגיבוי, הצורך בהרחקת הגיבוי פיזית מבית העסק או מהארגון והצורך ביכולת שחזור קלה וזמינה, במקרה של אסון או בעיה כלשהי. חברות מקצועיות אשר מתמחות בפתרונות לשירותי מחשוב ותקשורת למגזר העסקי, כמו C2k, לדוגמה, הפכו למובילות בתחום, בשל הערך המוסף והשקט הנפשי שהן מעניקות לעסקים ולבעליהם.

 

גיבוי בענן לעסקים - מה מגבים ומדוע?

כאשר מחשבים סיכונים הולכים על מקרי הקיצון (שריפה, נפילת טיל, שיטפון או קטסטרופות דומות) אשר עלולות להתרחש ולהשבית את העסק מפעולתו. כאשר מדברים על השבתת העסק, לא מדברים על ברזלים, שולחנות וכסאות, אלא על מאגרי המידע שהעסק והעובדים בו צברו בעמל רב. אולם, אין צורך בקטסטרופה מהסוג שמנינו כדי לפגוע במאגר המידע. מספיק האקר שפורץ בכוונת זדון לשרת הארגוני ומוחק את תוכנו, על מנת להשבית את פעילותו של העסק למשך תקופת ההתאוששות. כאן, נכנס לפעולה עניין הגיבוי, אשר מאפשר שחזור המידע והתאוששות מהירה (DR - Disaster Recovery).

 

מדוע צריך להרחיק את שרתי הגיבוי מהשרת המקורי?

גיבוי בענן לעסקים נותן פתרון לא רק לעניין הגיבוי, אלא אף לעניין הצורך בהרחקת הגיבויים הנוצרים מהמידע המקורי. שהרי אם שרת הגיבוי או המדיות עליהם מאוחסנים הגיבויים מאוחסנים באותו מקום בו מתרחש האסון, הגיוני למדי שאף הם ייפגעו בדיוק מאותה אסון ממש, כך ששמירת הגיבוי באזור המקור - איננה רעיון מוצלח. שירותי מחשוב ענן ההופכים לשכיחים בשימוש יותר ויותר בשנים האחרונות סיפקו את המענה האולטימטיבי, בהרחיקם את הגיבויים הנוצרים לאורך תקופת הגיבוי מהעסק הפיזי, ומיקומם במקום השמור בהרבה יותר ממה שארגון כיום מסוגל לספק להם - חוות שרתים ייעודיות.

גיבוי בענן לעסקים והיתרונות שלו

ניהול הפעילות העסקית בעזרת המחשב נחשב כיום לדבר שבשגרה. התועלת במחשוב העסק אל מול המאמץ ומשאבים המושקעים בה אינה מוטלת בספק. עם זאת, ההוצאות הכרוכות ברכישת מחשבים ושרתים, יחד עם הוצאות השכר הגבוהות של אנשי המחשבים הפכו את הניהול הממוחשב לנחלתם של עסקים גדולים, המסוגלים לעמוד בהוצאות. ואולם ניהול העסק באמצעות מחשב ענן, כמו גם גיבוי בענן לעסקים, הפכו את מחשוב המידע בעסק לנגיש ואפשרי גם לעסקים קטנים, כולל עסקים של אדם אחד בלבד. מהו בדיוק מחשב ענן? מה עושה אותו לכל כך חיוני ואקטואלי דווקא לעסקים קטנים?

מחשב ענן – מה זה אומר

מחשב ענן הוא למעשה שרת רחוק, שניתן לגדת אליו מכל מחשב בקלות וביעילות. בשנים האחרונות, עם השכלולים במכשירי הטלפון הניידים, משמשים גם הם פלטפורמה לפעילות עסקית באמצעות מחשב כנן. גיבוי בענן לעסקים מאפשר, לפיכך, הגעה למידע הקיים והמאוחסן במחשב מרוחק, מכל מקום ובכל שעה, בלי צורך להגיע למשרד או לשמור על מחשב או מערכת מחשבים פועלת בהתמדה.

מדוע גיבוי בענן לעסקים חשוב דווקא לעסקים קטנים

כאמור, ההשקעה במחשוב העסק, כולל בנושא אבטחת המידע, עשויה להיות גדולה מאד. בעל עסק צנוע, המוציא את לחמו בקושי מהעסק, איננו יכול להרשות לעצמו הוצאות גבוהות. על אחת כמה וכמה כשמדובר בהוצאות מתמשכות, הכרוכות בהחלפה תקופתית של מערכת המחשוב והוצאות גבוהות לא פחות על אבטחת המידע. זאת, ועדיין לא הושכרו חדרי המחשב, הצורכים חשמל בכמות מטורפת, כתוצאה מהצורך לשמור על טמפרטורות נמוכות בכל זמן.

גיבוי בענן לעסקים ואחסון המידע בשרת רחוק מאפשרים למי שהשכיר את השטח הנדרש לו במחשב, לשלם רק את חלקו היחסי בשמירה על המידע. הלוגיקה כאן פשוטה: איש אבטחת מידע שיכול להגן על מחשב אחד, יכול להגן באותה השקעה גם על מחשבים רבים, אם הם קשורים ביניהם ואם ניתן לשלוט על אמצעי הגלישה בהם.

המומחים של c2k 2000, בראשותו של יובל טל נמנים עם הטובים בתחום אבטחת מידע, כמו גם בתחום גיבוי בענן לעסקים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נסייע לך להצעיד את העסק קדימה, לעולם טוב ובטוח יותר.

 

גיבוי בענן לעסקים | C2K

 


 הנכם מוזמנים 

ליהנות משירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי
ויתרונות תחרותיים בתחום המיחשוב בחברתכם.