מאמרים

להיות מוכנים לכל תרחיש עם חברות אבטחת מידע

אם עיקר נושא האבטחה בעבר התמקד באבטחה פיזית- הקמת מערך אבטחה שימנע פריצות למבנה החברה, כולל לשם ריגול או גניבת מידע, היום מתווסף לנושא האבטחה הפיזית גם נושא שבוער ומאיים לא פחות- אבטחה וירטואלית או אבטחת מידע. חברות רבות למדו שתוכנות האנטי וירוס הסטנדרטיות כבר אינן מספיקות ויש להיעזר בחברות אבטחת מידע המתמחות בתחום כמו חברת C2K על מנת לשמור על המידע שלהן בצורה הטובה ביותר.


הצעד הראשון: הכרה מעמיקה של הארגון

על מנת לבנות מעטפת שתגן על החברה או הארגון מכל כיוון אפשרי, על חברות אבטחת מידע להכיר קודם כל את הארגון באופן מעמיק ביותר. עליהן להכיר את המבנה הפנים ארגוני של החברה, את אופן בניית המערך המחשובי שלה: השרתים, המחשבים ורשתות התקשורת של החברה, במיוחד אלה בהם שמור מידע חיוני ורגיש. על חברת אבטחת המידע לדעת כיצד בנויה החברה מבחינת כוח האדם שלה, האם ישנו מידע ממודר ומסווג שלחלק מהעובדים לא צריכה להיות גישה אליו? האם ישנן מספר דרגות סיווג? למי מהעובדים אמורה להיות גישה לאיזה מידע. כל אלה הם חיוניים לבניית מערך הגנה יעיל על המידע הפנימי של החברה.


להיות מוכנים לכל מצב

לאחר הכרת החברה ופעילותה באופן כללי חשוב להגיע לרזולוציות גבוהות בהכרת החברה. יש למנות את כל החולשות ונקודות התורפה שישנן לחברה ויכולות להשפיע על חשיפת המידע ולהוות נקודה הנוחה לפריצה. לאחר מיפוי והכרה לעומק של כל הנקודות יש לבנות תרחישים העלולים לקרות ולמצוא את הפתרונות איך להתמודד אתם. היום ישנן מערכות אבטחה ובקרה המחוברות לענן, ישנן מערכות אבטחה לדואר האלקטרוני, למרכזיית IP, אבטחת מכשירים סלולריים שדרכם ניתן להגיע למידע מסווג. חברות אבטחת מידע מציעות פתרונות אבטחה שונים ודואגות ליישומם והטמעתם בחברה.


חברות אבטחת מידע כגורם מעלה מודעות

מעבר לכל הפן הטכני של אבטחת מידע, חשוב להעלות את המודעות גם בקרב העובדים בחברה או ארגון. פעמים רבות הגברת הערנות גם במעט או ביצוע פעולות פשוטות יכולים לחסוך פריצות וגניבת מידע. באחריותן של חברות אבטחת מידע לדאוג גם להדרכות מתאימות שידאגו לכך שהעובדים ינקטו במקסימום פעולות אפשרי להורדת הסיכויים לפריצות או גניבות מידע.

 
תרחיש עם חברות אבטחת מידע


 הנכם מוזמנים 

ליהנות משירות מקצועי ואיכותי שיעניק לכם שקט נפשי
ויתרונות תחרותיים בתחום המיחשוב בחברתכם.